poniedziałek, 6 stycznia 2014

Oczy, należy o nie dbać

Oczy, bardzo ważny element naszej urody. Skóra wokół nich jest bardzo delikatna, cienka i wrażliwa. Czynności wykonywane wokół oczu powinny być prowadzone bardzo ostrożnie i delikatnie. 


Często popełnianym błędem pielęgnacyjnym jest niedokładne oczyszczanie oczu z makijażu, gdyż jego resztki działają szkodliwie na oczy, jak i rzęsy.
                                                                     

Demakijaż twarzy najlepiej wykonać używając płatków kosmetycznych zwilżonych mleczkiem kosmetycznym, śmietanką, olejkiem itp. Należy jednak pamiętać, iż podczas usuwania makijażu nie wolno rozciągać skóry i nie pocierać. 


Płyny do demakijażu rozpuszczają resztki kosmetyków kolorowych. Położony na chwilę nasączony płatek na powieki i rzęsy trzeba delikatnie przesunąć od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka, pozwoli to łatwo usunąć pozostałości makijażu. 

Tusz z rzęs najwygodniej zmywać z góry do dołu pionowymi ruchami. 

Jeśli jesteśmy posiadaczkami wrażliwych oczu można wykonać okłady na powieki. Kompresy z naparu herbaty (nie może być to herbata aromatyzowana), rumianku (może rozjaśniać brwi i rzęsy), bławatka oraz ze świetlika lekarskiego. Kompres jest nakładany na ok. 15 -20 min. Po zabiegu wskazane jest zastosowanie odpowiedniego kremu pod oczy lub serum. Należy pamiętać, aby specyfiki te nakładać od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. 

Na pojawiające się pod oczami rozszerzone naczynka włosowate mona przygotować miksturę składającą się z łyżeczki drobno zmielonej kory dębu oraz łyżeczki rumianku. Taką mieszankę należy zalać szklanką gorącej, przegotowanej wody i pozostawić na 8 godzin. Następnie odcedzamy. Płynem nasączamy np. płatki kosmetyczne i nakładamy codziennie na ok. 5-10 minut. Efekty mogę się pojawić po ok. 4-6 tygodniach systematycznego stosowania. 

Oczy powinny być także przepłukiwane. W tym celu używany jest kieliszek z zaokrąglonym brzegiem, możliwy do zakupienia w aptece oraz sól fizjologiczna lub przefiltrowany napar ziołowy.
Jakie herbatki można stosować:
  • z kopru włoskiego (rozjaśnia spojrzenie, ożywia zmęczone oczy),
  • pietruszkową (ożywia i oczyszcza oczy),
  • z arniki (łagodzenie stanów zapalnych)
  • z bławatka (łagodzenie stanów zapalnych)
  • z lipy (ma działanie osłaniające, łagodzące, kojące, zwęża naczyńka krwionośne, likwiduje zaczerwienienia i podrażnienia)
W związku z tym, iż skóra wokół oczu jest bardzo delikatna powinna być również chroniona przed słońcem – kremy z filtrem przeciwsłonecznym, okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz